DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Ukázky z povídek 11-20

 

11) Čertova louka
 

     „Ten lajdák David si samozřejmě nenabil mobil a teď jsme bez spojení, takže nebudu vědět, kdy ho mine poslední skupina dětí,“ zahromoval si v duchu Mark, zachumlal se hlouběji do bundy a věděl, že si nemůže ani na chvilinku zdřímnout. Musel čekat, až se na cestě ke hřbitovu objeví děcka, protože David mu už nemohl dát echo o jejich pohybu. Podíval se na Billyho, který v kostýmu kostlivce šťastně podřimoval vedlě něj. Nechtěl ho teď zbytečně budit. Ať si ještě pospí. Než dorazí poslední skupina, uplyne ještě spousta času a pak musí být Billy čerstvý a vitální, aby mohl sehrát svůj strašidelný divadelní part kostlivce vstávajícího z hrobu.
     Čas plynul a Markovi se to už přestávalo líbit. Zdálo se mu to dlouhé. Děti by už dávno měly být u něj. Billy vedle spokojeně oddychoval, opřený o zeď. Mark se rozhodl, že nebude panikařit a ještě počká.
     Uběhlo dalších dvacet minut.
     „Za tu dobu už by tu děti musely být. Něco se stalo,“ pomyslel si a jemně zatřepal s Billym.
     „Billy, vstávej.“
     „Co ... Co je?“ snažil se rozespalý Billy dostat do reality a mžoural přitom očima.
     „Něco se asi stalo. Poslední skupina děcek nedorazila od Davida z Čertovy louky.“
     „A jak je to dlouho? Možná jen plašíš, Marku, ještě počkáme,“ nabízel řešení Billy, který by evidentně nejraději ještě spal.
     „Ne. Už je to vážné. Trvá to moc dlouho. Musíme se tam zajít podívat!“ nařídil hlavní vedoucí tónem, který nepřipouštěl žádné námitky.
     „OK. OK. Už se hrabu z hrobu,“ sarkasticky a trefně pronesl Billy a začal se pomalu narovnávat, aby si sundal kostým kostlivce.
     „S tím se nezdržuj. Pojď v tom!“ nařídil Mark a pobízel kolegu ke spěchu.
     „Když myslíš, tak si to nechám. Stejně by mi bez kostýmu asi  byla zima,“ zabědoval Billy a oba muži vyrazili svižným krokem k Čertově louce.
     Dorazili na její úpatí po nekonečných dvaceti minutách, ve kterých Marka sžíraly pochybnosti a pocity zodpovědnosti za děti.
     „Vidíš něco?“
     „Ne, ale počkej... támhle něco leží,“ ukázal Billy směrem do středu louky.
     Mark zamžoural do tmy a opravdu, zdálo se mu, že v trávě nehybně leží lidská postava.
     „Ksakru, to bude asi David,“ vykřikl Billy a oba muži se rozběhli tím směrem.
     Každým krokem, kterým se blížili k tmavému stínu na zemi, bylo jasnější, že je to lidská postava. Ležela obrácena obličejem k zemi a nejevila nejmenší známky života.
     Billy, díky své perfektní fyzické kondici dorazil k nehybné postavě o chvíli dříve a rychle k ní poklekl.
      „Je to David!“
     „Co mu je?“ zajímal se vzrušeně Mark…

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________


12. Modrá bestie
 

     Napadla ho spásná myšlenka. Proč se dnes trochu nepobavit? Mávl na číšníka, aby mu přinesl další sklenku. Jane napjatě čekala, jak odpoví. Snažil se tvářit zamyšleně a když už mu přišlo, že je ta dramatická pauza až neúnosně dlouhá, pronesl: „Víš Jane… těžko můžu chodit s někým, kdo už je zadaný.“
    „To zní romanticky. Máš nějakou vysněnou lásku, která už někoho má?“
    „Přesně tak .“
    „A smím vědět, kdo to je?“ V Janině hlase byla  roztomilá prosba.
    „Jseš to ty, Jane.“ Sám sebe překvapil, co z něho vylezlo. Pronesl to hlasem profesionálního playboye. Co to tady plácá? Vždycky se spíš držel zpátky a sladký řečičky nebyly zrovna jeho obor. Alespoň si to do této chvíle myslel.
    „ Dobrý!“ nadšeně se zasmála a bylo na ní vidět, že jí jeho odpověď potěšila. „Nevěděla jsem, že máš smysl pro humor.“
     John si oddechl,  že to vzala jako žert, ale cítil, že dnešní večer bude pro něj výjimečný. Ta první dvojka vína ho dostatečně rozehřála a rozhodně se dnes nehodlal nudit, ba co víc, tropit šílenosti se mu začínalo líbit. Vždycky byl typem perfektního a dokonalého gentlemana, na kterého je vždy spoleh. Přátelé ho tak znali léta a on sám na tom stavěl svoji image.
Ale proč jednou nebýt rebelem?KOUPIT KNIHU: Povídky z jiné dimenze
 

Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na WebSnadno  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek